لیست چهارگانه برترین موسسات خیریه ایران

رفتار مناسب با کودکان کار و نیازمند
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸
خرید لوازم التحریر برای کودکان نیازمند
جمع آوری وسایل مدرسه برای دانش آموزان نیازمند
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸
نمایش همه

کمک و یاری رسانی به هم نوعان، یکی از وظایف اصلی انسان ها می باشد؛ خوشبختانه تعداد زیادی موسسه خیریه در ایران فعالیت دارند و خدمات بسیار با ارزشی را ارائه می دهند. لیست موسسات خیریه ایران بسیار طولانی می باشد و به همین خاطر لازم دانستیم که چهار مورد از برترین موسسه های خیریه فعال در کشور را معرفی نماییم. این موسسات در زمینه یاری رسانی به افراد نیازمند و تحقیق برای درمان بیماری های لاعلاج فعالیت دارند. در ادامه با ۴ مورد از برترین موسسات خیریه ایران، که در زمینه رواج مهربانی پیش رو می باشند، آشنا خواهید شد.

موسسه خیریه محک

موسسه محک به عنوان یکی از برترین موسسات خیریه ایران شناخته می شود که در زمینه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان فعالیت دارد. این موسسه به قدری با ارزش می باشد که یک برند ایرانی بسیار موفق نیز محسوب می شود. جالب است بدانید که ایده تاسیس و راه اندازی موسسه خیریه محک، توسط بنیان گذار آن”سعیده قدس” از ابتلای فرزندش به بیماری سرطان سرچشمه گرفته است. محک در میان دیگر موسسات خیریه ایران از جاه طلبی بیشتری برخوردار است و در گسترش مهربانی و کارهای خیر موفق واقع شده است.

این موسسه بر اساس آخرین آمار، حامی  بیش از ۳۰ هزار کودک و نوزاد مبتلا به بیماری سرطان بوده است. خوشبختانه حمایت موسسه محک از کودکان مبتلا به سرطان، با همیاری مردم ایران پیوسته در حال افزایش می باشد. موسسه خیریه محک از یک بیمارستان کاملا تخصصی در زمینه درمان سرطان کودکان برخوردار است که مساحت آن بیش از ۱۸۰۰۰ متر مربع می باشد. موسسه محک مجری تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی در زمینه درمان سرطان کودکان می باشد و با شرکت های درمانی و تحقیقاتی بسیار معتبری در حال همکاری می باشد.

موسسه بهنام دهش پور

یکی دیگر از موسسات خیریه ایران که در زمینه درمان بیماری سرطان فعالیت دارد، موسسه خیریه بهنام دهش پور می باشد. داستانی که در پشت تاسیس این موسسه قرار دارد، بسیار تامل برانگیز است. موسس و بنیان گذار این موسسه، بهنام دهش پو نام دارد که در سن ۱۷ سالگی به بیماری سرطان مبتلا می شود. بهنام دهش پور بدون در نظر گرفتن شرایط سخت بیماری اش، دقیقا ۴ سال پس از ابتلا به بیماری سرطان، در سال ۱۳۷۴ اقدام به راه اندازی یک بازارچه امور خیریه نمود.

متاسفانه پزشکان بهنام دمش پور موفق به درمان بیماری وی نشدند و بر اثر بیماری سرطان در گذشت. اما بهنام با همراهی گروهی از نزدیکانش در آخرین لحظات زندگی، به فروش شمع های تزیینی جهت یاری رسانی به دیگر افرادی که از بیماری وی رنج می بردند، پرداخت. پس از مرگ بهنام دهش پور، خانواده و دوستانش راه وی را ادامه دادند و موسسه خیریه ای را در زمینه حمایت از افراد مبتلا به سرطان با نام وی تاسیس نمودند.

موسسه خیریه زنجیره امید

یکی دیگر از موسسات خیریه ایران که در این مقاله معرفی خواهد شد، موسسه خیریه زنجیره امید است. این موسسه در ماه تیر سال ۱۳۸۶ با هدف ارائه خدمات درمانی به کودکان نیازمند و بی بضاعت تاسیس شد. حوزه فعالیت موسسه زنجیره امید، یاری رسانی به کودکان زیر ۱۸ سالی می باشد که بیماری های قلبی، مشکلات ارتوپدی و ناهنجاری پلاستیک دارند. لازم به ذکر است که موسسه خیریه زنجیره امید با یک موسسه هم نام خود در فرانسه همکاری دارد.

شعار اصلی موسسه خیریه زنجیره امید، “بر چهره  کودکی اش طرح لبخندی بکشیم” می باشد. فعالیت این موسسه به صورت کلی به سه شاخه فعالیت های درمانی، فعالیت های ساختاری و فعالیت های آموزشی – پزشکی تقسیم می شود. موسسه زنجیره امید از زمان تاسیس تاکنون به بیش از ده هزار کودک مبتلا یاری رسانده است و آن ها را تحت حمایت خود در آورده است.

انجمن ام اس ایران

آخرین موردی که قصد داریم در لیست برترین موسسات خیریه ایران معرفی نماییم، انجمن مولتیپل اسکلروز ایران می باشد. این انجمن که به اصطلاح به عنوان انجمن ام اس ایران نیز شناخته می شود، یک موسسه خیریه است که در زمینه یاری رسانی و حمایت از بیماران ام اس فعالیت دارد. انجمن ام اس ایران در ماه اسفند ۱۳۷۸ فعالیت خود را رسما آغاز کرده است و تاکنون به صورت پیوسته فعالیت خود را ادامه داده است.

انجمن ام اس ایران به واسطه همکاری گروهی از پزشکان متخصص، بیماران و خانواده بیماران و تعدادی افراد خیرخواه با همدیگر به فعالیت خود ادامه می دهد. هزینه های درمانی و تحقیقاتی انجمن ام اس ایران از طریق مشارکت داوطلبانه خیرین، برخی مسئولان کشور و مردم تامین می شود. حاصل حمایت های مردم و فعالیت این موسسه خیریه، شناسایی و تحت حمایت قرار گرفتن بیش از ۲۰ هزار بیمار ام اس در ایران می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 3 =