کمک های نقدی

در اینجا مواردی که برای کمک های جمعی قرار گرفته است را مشاهده می کنید و می توانید پس از مشاهده جزییات آنها، در هر یک سهیم باشید.

ما به کمک شما نیکوکاران عزیز، قصد داریم تا باری از دوش خانواده های دانش آموزان محروم برداریم، از این رو با همکاری و نظارت مددکاران بومی، اقدام به شناسایی نیازها و مشکلات اصلی آنها نموده و آنهایی که با همدلی مالی قابل رفع هستند را در اینجا گردآوری نمودیم. امید است تا با همیاری شما نیکوکاران بزرگوار بتوانیم موانع پیشرفت فرزندان لایق بهترین ها را از سر راه برداریم.

در این قسمت خلاصه ای از وضعیت نیکوکاری را مشاهده می نمایید.

فرصت های نیکوکاری ویژه

حمایت از فعالیت های به مهربانی

حمایت از فعالیت های به مهربانی

به مهربانی هم اکنون بیش از 7000 دانش‌آموز را برای تحصیل باکیفیت در سراسر کشور تحت بورسیه قرار داده و علاوه بر آن، هزینه تامین امکانات معیشتی، آموزشی، فرهنگی، استعدادیابی، مهارت‌آموزی و مهم‌تر از همه خدمات تخصصی مددکاری اجتماعی را به آنها ارائه کرده است. "به مهربانی" علاوه بر بورسیه تحصیلی دانش‌آموزان، خدمات پنج‌‌گانه (آموزشی، بهداشت و درمان، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی، مددکاری) را به ارزش ریالی ۸۰۰ - ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان در ماه (برای سال ۱۳۹۸) برای دانش‌آموزان و خانواده‌های ایشان ارائه می‌کند.

شما نیک اندیگ گرامی هم می‌توانید به هر مقداری که دوست دارید از این فعالیت حمایت کنید.

مشارکت در کمپین


فرزندان هامون را دریابیم (تهیه کانکس برای دانش‌آموزان مدرسه شهید صیادی)

فرزندان هامون را دریابیم (تهیه کانکس برای دانش‌آموزان مدرسه شهید صیادی)

تالاب هامون که زمانی انبار غله‌ی ایران بود، به علت خشکسالی‌های پیاپی و تغییرات اقلیمی، تبدیل به بیابان شده است و حالا دیگر نه تنها خبری از آن انبار غله نیست، بلکه این سرزمینِ بدونِ ‌چراگاه تبدیل به پناهگاهی ناامن برای مردمی کم‌برخوردار شده است که تا چندی قبل دارای شغل و درآمدی نسبی بودند. مدرسه‌ی عشایری شهید رضا صیادی در مرکزی‌ترین نقطه‌ی ایران و در میان دشت هامون قرار گرفته است و کودکان از دور و نزدیک برای آموختن خواندن و نوشتن به آنجا می‌آیند. با وجود دشواری‌های رفت و آمد و خطر حمله‌ی حیوانات وحشی، این سیاه چادرِ کوچک دیگر جوابگویِ حداقل نیاز کودکان بی‌گناه هامون نیست. بیایید تا در کنار هم به کم‌ترین خواسته‌ی این فرزندان ایران جامه‌ی عمل بپوشانیم و با تامین هزینه‌ی خرید یک کانکس، کلاس درسی را برای فرزندان هامون بسازیم.

مشارکت در کمپین


کمک هزینه ارائه خدمات مددکاری به دانش‌آموزن

کمک هزینه ارائه خدمات مددکاری به دانش‌آموزن

یکی از مهم‌ترین خدمات پنج‌گانه‌ی موسسه دارالاکرام ارائه‌ی خدمات مشاوره، روانشناسی و مددکاری به دانش‌آموزان بورسیه‌شده است. مددکار فردی است که به عنوان مشاور در ارتباط مستقیم با دانش‌آموز و خانواده‌ی او قرار می‌گیرد و وضعیت تحصیلی و زندگی او را به موسسه گزارش می‌دهد.
اوطلب هستند که آموزش‌های دوره‌ای کوتاه‌مدت دیده‌اند. اگر دارالاکرام بخواهد در امر مددکاری و مشاوره به طور حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کند، باید برای هر ۱۰۰ الی ۱۵۰ دانش‌آموز یک مددکار در نظر بگیرد که در نتیجه نیاز به ۵۰ الی ۶۰ مددکار حرفه‌ای در ۲۵ شعبه به صورت تمام وقت دارد. در صورت تامین منابع، این خدمات مددکاری به ارتقای کیفی زندگی دانش‌آموزان کمک شایانی خواهد کرد.

مشارکت در کمپین


رُش؛ پشتیبانِ رشد

رُش؛ پشتیبانِ رشد

دارالاکرام با همکاری رُش، بزرگ‌ترین شرکت بیوتکنولوژی در دنیا، برگزار می‌کند رُش، بزرگ‌ترین شرکتِ سوئیسیِ فعال در حوزه‌ی اکتشافات، شیوه‌ها و راهکارهای نوین پزشکی و دارویی پس از نیم قرن فعالیت در ایران، در راستایِ حمایت از طرح‌های بومی، سازمان‌هایِ مردم‌نهادِ فعال در بخش آموزشِ کودکان را نیز همراهی می‌کند. رُش با همکاری دارالاکرام کمپینی با عنوان "رُش؛ پشتیبانِ رشدِ" فرزندانِ خانه‌یِ کرامت راه‌اندازی کرده است. در این کمپین هر یک از فعالانِ سلامت در رُش می‌توانند به طور داوطلبانه حامیِ بورسیه‌یِ تحصیلیِ سالانه‌یِ یک دانش‌آموز به مبلغِ حداقل ماهانه ۲۲۰ هزار تومان شوند و شرکت رُش معادلِ مجموعِ حمایت‌هایِ افرادِ مهرورزِ خود یاریگرِ این کمپین باشد. دارالاکرام حامی آموزش حدود ۸ هزار کودک و نوجوان بااستعدادِ فاقدِ سرپرستِ موثر، قدردانِ یاریگران و مهرورزان در این کمپین است. تحقیقِ رویایِ تحصیلِ ۴۳۴ دانش‌آموزِ در لیستِ انتظار دریافتِ بورسیه با یک میلیارد تومان دیگر میسر می‌شود تا آنها نیز بتوانند از خدماتِ آموزش، سلامت، مشاوره، معیشت و مددکاری بهره‌مند شوند.

مشارکت در کمپین