کمک های نقدی

در اینجا مواردی که برای کمک های جمعی قرار گرفته است را مشاهده می کنید و می توانید پس از مشاهده جزییات آنها، در هر یک سهیم باشید.

ما به کمک شما نیکوکاران عزیز، قصد داریم تا باری از دوش خانواده های دانش آموزان محروم برداریم، از این رو با همکاری و نظارت مددکاران بومی، اقدام به شناسایی نیازها و مشکلات اصلی آنها نموده و آنهایی که با همدلی مالی قابل رفع هستند را در اینجا گردآوری نمودیم. امید است تا با همیاری شما نیکوکاران بزرگوار بتوانیم موانع پیشرفت فرزندان لایق بهترین ها را از سر راه برداریم.

در این قسمت خلاصه ای از وضعیت نیکوکاری را مشاهده می نمایید.

فرصت های نیکوکاری ویژه

امور پشتیبانی دانش آموزان(سال 1401)

امور پشتیبانی دانش آموزان(سال 1401)

به مهربانی هم اکنون بیش از 7000 دانش‌آموز را برای تحصیل باکیفیت در سراسر کشور تحت بورسیه قرار داده و علاوه بر آن، هزینه تامین امکانات معیشتی، آموزشی، فرهنگی، استعدادیابی، مهارت‌آموزی و مهم‌تر از همه خدمات تخصصی مددکاری اجتماعی را به آنها ارائه کرده است. "به مهربانی" علاوه بر بورسیه تحصیلی دانش‌آموزان، خدمات پنج‌‌گانه (آموزشی، بهداشت و درمان، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی، مددکاری) را به ارزش ریالی ۸۰۰ - ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان در ماه (برای سال ۱۳۹۸) برای دانش‌آموزان و خانواده‌های ایشان ارائه می‌کند.

شما نیک اندیگ گرامی هم می‌توانید به هر مقداری که دوست دارید از این فعالیت حمایت کنید.

مشارکت در کمپین


کمپین همه حاضریم؛ غایب نداریم  (تامین لوازم تحریر برای 6 هزار دانش‌آموز)

کمپین همه حاضریم؛ غایب نداریم (تامین لوازم تحریر برای 6 هزار دانش‌آموز)

پس از همه‌گیر شدن پاندمی کرونا، آموزش دیگر صورت قدیم خود را از دست داده است و کودکان امروزه آموزش را با رویکرد تازه‌ای تجربه می‌کنند، اما هنوز هم لوازم تحریر جزء جدانشدنی از تحصیل هر کودکیست؛ از این رو در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید، دارالاکرام با 24 شعبه‌ی فعال در 95 شهر ایران درصدد راه‌اندازی پویشی تازه با عنوان «همه حاضریم؛ غایب نداریم» به منظور جمع‌آوری لوازم تحریر برای 7 هزار دانش‌آموز مستعد فاقد سرپرست موثر است تا با حضور تک‌تک شما هیچ کودکی از تحصیل بازنماند. تحصیل حق همه‌ی کودکان است و تک تک ما در محقق کردن این حق طبیعی می‌توانیم تاثیرگذار باشیم؛ از این رو از شما هموطن عزیز دعوت می‌کنیم تا در این پویش نیز همچون پویش‌های پیشین همراه ما و حامی دانش‌آموزان سرزمینمان باشید و آنها را تنها نگذارید تا بتوانیم گامی هر چند کوچک در مسیر تحصیل کودکانمان برداریم. قیمت خرید هر پک لوازم تحریر به صورت عمده: 300 هزار تومان اقلام داخل هر پک: دفتر، خودکار، مداد مشکی و قرمز، پاک‌کن، جامدادی، خط‌کش، پرگار، مدادرنگی، گونیا، نقاله، مدادتراش و ... . شما هم می‌توانید به هر میزان که تمایل دارید تامین بخشی از یک پک، یک و یا چند پک را به عهده بگیرید.

مشارکت در کمپین


فرزندان هامون را دریابیم (تهیه کانکس برای دانش‌آموزان مدرسه شهید صیادی)

فرزندان هامون را دریابیم (تهیه کانکس برای دانش‌آموزان مدرسه شهید صیادی)

تالاب هامون که زمانی انبار غله‌ی ایران بود، به علت خشکسالی‌های پیاپی و تغییرات اقلیمی، تبدیل به بیابان شده است و حالا دیگر نه تنها خبری از آن انبار غله نیست، بلکه این سرزمینِ بدونِ ‌چراگاه تبدیل به پناهگاهی ناامن برای مردمی کم‌برخوردار شده است که تا چندی قبل دارای شغل و درآمدی نسبی بودند. مدرسه‌ی عشایری شهید رضا صیادی در مرکزی‌ترین نقطه‌ی ایران و در میان دشت هامون قرار گرفته است و کودکان از دور و نزدیک برای آموختن خواندن و نوشتن به آنجا می‌آیند. با وجود دشواری‌های رفت و آمد و خطر حمله‌ی حیوانات وحشی، این سیاه چادرِ کوچک دیگر جوابگویِ حداقل نیاز کودکان بی‌گناه هامون نیست. بیایید تا در کنار هم به کم‌ترین خواسته‌ی این فرزندان ایران جامه‌ی عمل بپوشانیم و با تامین هزینه‌ی خرید یک کانکس، کلاس درسی را برای فرزندان هامون بسازیم.

مشارکت در کمپین


کمک هزینه ارائه خدمات مددکاری به دانش‌آموزن

کمک هزینه ارائه خدمات مددکاری به دانش‌آموزن

یکی از مهم‌ترین خدمات پنج‌گانه‌ی موسسه دارالاکرام ارائه‌ی خدمات مشاوره، روانشناسی و مددکاری به دانش‌آموزان بورسیه‌شده است. مددکار فردی است که به عنوان مشاور در ارتباط مستقیم با دانش‌آموز و خانواده‌ی او قرار می‌گیرد و وضعیت تحصیلی و زندگی او را به موسسه گزارش می‌دهد.
اوطلب هستند که آموزش‌های دوره‌ای کوتاه‌مدت دیده‌اند. اگر دارالاکرام بخواهد در امر مددکاری و مشاوره به طور حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کند، باید برای هر ۱۰۰ الی ۱۵۰ دانش‌آموز یک مددکار در نظر بگیرد که در نتیجه نیاز به ۵۰ الی ۶۰ مددکار حرفه‌ای در ۲۵ شعبه به صورت تمام وقت دارد. در صورت تامین منابع، این خدمات مددکاری به ارتقای کیفی زندگی دانش‌آموزان کمک شایانی خواهد کرد.

مشارکت در کمپین


رُش؛ پشتیبانِ رشد

رُش؛ پشتیبانِ رشد

دارالاکرام با همکاری رُش، بزرگ‌ترین شرکت بیوتکنولوژی در دنیا، برگزار می‌کند رُش، بزرگ‌ترین شرکتِ سوئیسیِ فعال در حوزه‌ی اکتشافات، شیوه‌ها و راهکارهای نوین پزشکی و دارویی پس از نیم قرن فعالیت در ایران، در راستایِ حمایت از طرح‌های بومی، سازمان‌هایِ مردم‌نهادِ فعال در بخش آموزشِ کودکان را نیز همراهی می‌کند. رُش با همکاری دارالاکرام کمپینی با عنوان "رُش؛ پشتیبانِ رشدِ" فرزندانِ خانه‌یِ کرامت راه‌اندازی کرده است. در این کمپین هر یک از فعالانِ سلامت در رُش می‌توانند به طور داوطلبانه حامیِ بورسیه‌یِ تحصیلیِ سالانه‌یِ یک دانش‌آموز به مبلغِ حداقل ماهانه ۲۲۰ هزار تومان شوند و شرکت رُش معادلِ مجموعِ حمایت‌هایِ افرادِ مهرورزِ خود یاریگرِ این کمپین باشد. دارالاکرام حامی آموزش حدود ۸ هزار کودک و نوجوان بااستعدادِ فاقدِ سرپرستِ موثر، قدردانِ یاریگران و مهرورزان در این کمپین است. تحقیقِ رویایِ تحصیلِ ۴۳۴ دانش‌آموزِ در لیستِ انتظار دریافتِ بورسیه با یک میلیارد تومان دیگر میسر می‌شود تا آنها نیز بتوانند از خدماتِ آموزش، سلامت، مشاوره، معیشت و مددکاری بهره‌مند شوند.

مشارکت در کمپین


یک خانواده‌ایم ...

یک خانواده‌ایم ...

این خانه خانه‌ی کرامت است و ما همه یک خانواده‌ایم ... بار دیگر رسیدن فصل پاییز و مهر ماه هیاهویِ دانش‌آموزان را برای خرید لوازم تحریر نوید می‌دهد و والدین برای خوشحالیِ کودکان خود هر چه در توان دارند انجام می‌دهند تا همگام با شادیِ فرزندان خود، آنها را برای رفتن به مدرسه بدرقه کنند. ما نیز طبق آیین هر ساله، در آستانه‌ی سال تحصیلی ۱۴۰۱ به همراهی شما نیکوکاران گرد هم می‌آییم و در جشن مهربانی مشارکت می‌کنیم تا با خرید لوازم تحریر به ارزش ۳۰۰ هزار تومان برای هر دانش‌آموز، مانعی هرچند کوچک را از سر راه تحصیل دانش‌آموزان بورسیه شده دارالاکرام برداریم. خانه‌ی کرامت حامی آموزش کودکان و نوجوانان بااستعداد فاقد سرپرست موثر در نظر دارد پیش از آغاز سال تحصیلی برای بیش از ۷ هزار دانش‌آموز خود در ۲۵ شعبه از سراسر کشور لوازم تحریر تهیه کند؛ چرا که علاوه بر ارائه‌ی بسته‌های حمایتی پنجگانه، معتقد است که کیفیت آموزش تاثیر مطلوبی بر آموزش فرزندان ما دارد. شما نیز می‌توانید در این مسیر ما را یاری کنید. شماره کارت: 1819 - 0006 -9970 - 6395

مشارکت در کمپین