کمک های نقدی

در اینجا مواردی که برای کمک های جمعی قرار گرفته است را مشاهده می کنید و می توانید پس از مشاهده جزییات آنها، در هر یک سهیم باشید.

ما به کمک شما نیکوکاران عزیز، قصد داریم تا باری از دوش خانواده های دانش آموزان محروم برداریم، از این رو با همکاری و نظارت مددکاران بومی، اقدام به شناسایی نیازها و مشکلات اصلی آنها نموده و آنهایی که با همدلی مالی قابل رفع هستند را در اینجا گردآوری نمودیم. امید است تا با همیاری شما نیکوکاران بزرگوار بتوانیم موانع پیشرفت فرزندان لایق بهترین ها را از سر راه برداریم.

در این قسمت خلاصه ای از وضعیت نیکوکاری را مشاهده می نمایید.

فرصت های نیکوکاری ویژه

حمایت از فعالیت های به مهربانی

حمایت از فعالیت های به مهربانی

به مهربانی هم اکنون بیش از ۵۵۰۰ دانش آموز را برای تحصیل با کیفیت و در سراسر کشور تحت پوشش قرارداده و علاوه بر آن هزینه تامین امکانات معیشتی، آموزشی، فرهنگی، استعداد یابی، مهارت آموزی و مهم تر از همه ارایه خدمات تخصصی مددکاری اجتماعی را برای آنها فراهم کرده است. "به مهربانی" علاوه بر بورسیه تحصیلی دانش آموزان خدمات پنج گانه (آموزشی، بهداشت و درمان، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی، مددکاری)را با ارزش ریالی ۸۰۰ - ۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان در ماه (برای سال ۱۳۹۸) به دانش‌آموزان و خانواده های ایشان ارایه می کند.

شما نیک اندیگ گرامی هم می‌توانید به هر مقداری که دوست دارید از این فعالیت حمایت کنید.

مشارکت در کمپین


مدرسه برای همه

مدرسه برای همه

امسال بچه‌های ما محصل هستند اما به مدرسه نمی‌روند! امسال تعریف رسمی آموزش شده: «الکترونیک»؛ یعنی به اینترنت، تبلت، رایانه و محتوای آموزشی متناسب نیاز داری.
اخبار تلخی می‌شنویم که دانش‌آموزانی بخاطر نداشتن ابزار هوشمند با خودشان چه‌ها کردند اما حجم درد وسیع‌تر از اینهاست. محرومیت از تحصیل یک دانش‌آموزِ توانا فقط بخاطر نبود چندمیلیون‌تومان یعنی سرخوردگی، یعنی تولید خشم از جایی که در آن زندگی می‌کند، یعنی خاموشی رویاهاش.
حالا ما هستیم و حدود چهارمیلیون از فرزندانمان و رویاهایشان. تعدادی از ما اهالی فرهنگ و ادبیات کودک و نوجوان گفتیم نمی‌توانیم مدام از کتاب‌خواندن بچه‌ها دَم بزنیم در حالی‌که بسیاری از آنان چون به آموزش هوشمند دسترسی ندارند حتی امسال نمی‌توانند الفبای فارسی را به درستی بیاموزند.
در اول راه می‌خواستیم فقط تبلت تهیه کنیم. بعد دیدیم بسیاری از دانش‌آموزان مجاز هستند هفته‌ای چند روز در مدرسه حاضر شوند. پس می‌توانیم برای آنها که مدرسه می‌روند رایانه، اینترنت و پروجکشن فراهم کنیم؛ یعنی به جای تعداد تبلت‌ها، تعداد دانش‌آموزانی که می‌توانند به آموزش از راه دور دسترسی داشته باشند مهم‌تر باشد. پس برای هر دو گروه اقدام کنیم؛ هم آنان که نیاز به تبلت دارند هم آنان که می‌شود مدرسه‌شان را مجهز کرد.
رفتیم و رفتیم تا در راه با موسسه دارالاکرام آشنا شدیم. دارالاکرام با 21 شعبه فعال در سراسر کشور تخصصش در حمایت از دانش‌آموزان مستعد تحصیلی است که در تنگنا هستند. شفافیت مالی‌ دارد. غیرسیاسی و فرامذهبی است و از همه مهم‌تر در خدمت‌رسانی‌اش جانب حرمت اشخاص را نگاه می‌دارد.
دستمان را در دستشان گذاشتیم...

چگونه می‌توانیم در پویش #مدرسه_برای_همه همراه باشیم؟


۱- هدیه هر نوع ابزار هوشمند نو و کارکرده‌ سالم از قبیل تبلت، لپ‌تاپ و رایانه که حداقل شبکه شاد را پشتیبانی کند. (اندروید نسخه ۴ به بالا)
۲- هدیه کمک‌های نقدی به هر اندازه که در توان داریم.
۳- تولید یا تهیه محتوای باکیفیت آموزش هوشمند برای همه دروس و همه مقاطع تحصیلی.

بالاترین کار این است صدای این پویش را به گوش این مردم نازنین برسانید.
گام اول پویش: دسترسی ۱۰۰۰ دانش‌آموز به آموزش از راه دور

مشارکت در کمپین


عیدانه ۱۴۰۰

عیدانه ۱۴۰۰

همه ما به ویژه دانش آموزان مان در دارالاکرام در سال ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا شرایط سختی را سپری کردیم. اما به یاری خداوند و کمک ها و حمایت های شما نیک اندیشان توانستیم از سختی ها عبور کرده و از تهدیدها فرصت های تازه ای بسازیم تا بتوانیم با همراهی شما، برای دانش آموزان مان که به دلیل رواج آموزش مجازی و کمبود امکانات و تجهیزات الکترونیک و هوشمند مشکلات جدیدی را تجربه می کردند، فرصت های تازه بسازیم و هم چون گذشته حمایت شان کنیم. اینک نیز به مناسبت فرارسیدن سال نو، از شما دعوت می کنیم ضمن مشارکت در کمپین عیدانه، این کمپین را به سایر دوستان و آشنایان تان معرفی نمایید تا همزمان با سال نو، شادی و مهربانی را مهمان خانه های دانش آموزان مان نماییم.

مشارکت در کمپین


کمپین همه حاضریم؛ غایب نداریم  (تامین لوازم تحریر برای 6 هزار دانش‌آموز)

کمپین همه حاضریم؛ غایب نداریم (تامین لوازم تحریر برای 6 هزار دانش‌آموز)

پس از همه‌گیر شدن پاندمی کرونا، آموزش دیگر صورت قدیم خود را از دست داده است و کودکان امروزه آموزش را با رویکرد تازه‌ای تجربه می‌کنند، اما هنوز هم لوازم تحریر جزء جدانشدنی از تحصیل هر کودکیست؛ از این رو در آستانه‌ی سال تحصیلی جدید، دارالاکرام با 24 شعبه‌ی فعال در 95 شهر ایران درصدد راه‌اندازی پویشی تازه با عنوان «همه حاضریم؛ غایب نداریم» به منظور جمع‌آوری لوازم تحریر برای 6 هزار دانش‌آموز مستعد فاقد سرپرست موثر است تا با حضور تک‌تک شما هیچ کودکی از تحصیل بازنماند. تحصیل حق همه‌ی کودکان است و تک تک ما در محقق کردن این حق طبیعی می‌توانیم تاثیرگذار باشیم؛ از این رو از شما هموطن عزیز دعوت می‌کنیم تا در این پویش نیز همچون پویش‌های پیشین همراه ما و حامی دانش‌آموزان سرزمینمان باشید و آنها را تنها نگذارید تا بتوانیم گامی هر چند کوچک در مسیر تحصیل کودکانمان برداریم. قیمت خرید هر پک لوازم تحریر به صورت عمده: 200 هزار تومان اقلام داخل هر پک: دفتر، خودکار، مداد مشکی و قرمز، پاک‌کن، جامدادی، خط‌کش، پرگار، مدادرنگی، گونیا، نقاله، مدادتراش و ... . شما هم می‌توانید به هر میزان که تمایل دارید تامین بخشی از یک پک، یک و یا چند پک را به عهده بگیرید.

مشارکت در کمپین