خرید لوازم التحریر برای کودکان نیازمند
جمع آوری وسایل مدرسه برای دانش آموزان نیازمند
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸
کمپین های مردمی موسسات خیریه
شهریور ۲۰, ۱۳۹۸
نمایش همه

از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند می توان به بیکاری، تورم اقتصادی، اعتیاد، بی سوادی و بیماری اشاره کرد. بسیاری از دولت مردان نیز به دنبال آن هستند تا راه درمانی را برای این خانواده ها پیدا کنند تا تبعات زیانباری که این خانواده ها بر جامعه خواهند داشت را کاهش دهند.

بدترین مشکلات خانواده های نیازمند

خانواده های نیازمند به خانواده هایی گفته می شوند که میزان درآمد آنها بسیار پایین تر از میزان درآمد متوسط جامعه باشد و خانواده نتوانند به راحتی از پس هزینه های زندگی و مخارج خود بر بیایند. این گروه از خانواده ها در اکثر مواقع دارای فرزندان بیشتری هستند و از پر جمعیت ترین خانواده های جامعه محسوب می شوند. همچنین در پایین ترین منطقه از شهرها نیز سکونت دارند و حلبی نشینان را تشکیل می دهند. طبق آمار اعلام شده در سال های اخیر نیز شاهد افزایش این خانواده ها در کشور هستیم چرا که بیکاری و تورم بالا این موضوع را تشدید کرده است و سبب شده است که تعداد خانوارهای نیازمند روز به روز بیشتر و بیشتر شود. با این که دولت سعی بر آن دارد تا حمایت های بسیار گسترده و همه جانبه از آنها داشته باشد اما با این حال شاهد فقر و نیازمندی شدید در این گروه از خانواده ها هستیم. این گروه از خانواده ها با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند تا بتوانند سهم زندگی خود را از این جامعه و جهان به دست آورند. امروزه برخی از مشکلات دیگر وضع زندگی این خانواده ها را بدتر نیز کرده است که از جمله این مشکلات می توان به اعتیاد، بی سوادی یا کم سوادی و بیماری های مختلف اشاره کرد. در ادامه مقاله به دنبال بدترین مشکلات خانواده های نیازمند هستیم که امیدواریم با ما همراه باشید.

اعتیاد یکی از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند

از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند می توان به اعتیاد خانمان سوز اشاره کرد. اعتیاد و مصرف مواد مشکلات فراوانی را برای هر خانواده ای در هر قشری به وجود می آورد که این امر در خانواده های نیازمند نیز بسیار زیاد است و تبعات زیادی را در بر خواهد داشت. معتاد بودن سرپرست خانواده های نیازمند شرایط زندگی را برای این خانواده ها بسیار زیاد می کند چرا که بخش اعظمی از درآمد این خانواده صرف تهیه مواد مخدر می شود و همچنین در بلند مدت نیز توان و انرژی افراد را برای کار کردن را از فرد معتاد می گیرد و در نتیجه همان درآمد کم نیز دیگر وجود نخواهد داشت. متاسفانه میزان اعتیاد در خانواده های نیازمند نیز بسیار زیاد می باشد که این موضوع واقعا دلخراش کننده و ناراحت کننده است.

بیسوادی یکی از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند

از دیگر بدترین مشکلات خانواده های نیازمند که اکثر آنها با این موضوع مواجه هستند، بیسوادی می باشد. منشاء تمام مشکلات بیسوادی والدین می باشد که نتیجه آن تعداد فرزندان زیاد، اعتیاد، نداشتن شغل مناسب و درآمد مناسب خواهد بود. اگر می خواهید به اندازه سهم خود دنیا را زیباتر کنید به شما توصیه می کنیم که تحصیل و آموزش را جدی بگیرید چرا که تنها راه درمان تمام مشکلات و نیازمندی ها سواد و آگاهی می باشد. در عصر پیشرفته امروزی نیز اگر نتوانید خود را به تکنولوژی عصر حاضر برسانید هر روز بیشتر از دیروز نیازمندتر و فقیرتر خواهیم بود.

بیماری یکی از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند

بیماری نیز یکی دیگر از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند است که درصد و میزان بیماری در خانواده های نیازمند بسیار بیشتر می باشد که دلیل این امر نیز بسیار واضح و مشخص است. خانواده های نیازمند از تغذیه، زندگی و ورزش مناسبی برخوردار نیستند و تمام این عوامل سبب می شود که اعضای این خانواده ها به انواع بیماری های مختلف دچار شوند. از مهمترین بیماری هایی که گریبانگیر خانواده های نیازمند است می توان به سرطان، بیماری های گوارشی و پوکی استخوان و ایدز اشاره کرد. شاید بتوان گفت بی توجهی برخی از مسئولان عالی مقام کشور نیز یکی دیگر از بدترین مشکلات خانواده های نیازمند باشد چرا که هیچ گونه اقدام جهت رفع مشکلات این خانواده های انجام نمی دهند و تمام تصویب ها و مصوبه ها بر روی برگه های تنظیم شده باقی می ماند. به طوری که هیچ کدام از آنها وارد مرحله اجرا نمی شود. به همین دلیل می توان گفت که همه افراد جامعه در بدبختی و بدترین مشکلات خانواده های نیازمند سهیم هستند و اگر نتوانیم راه درمانی این خانواده ها را پیدا کنیم بی شک در کوتاه ترین زمان این درد تبعات زیادی را از خود بر جای خواهد گذاشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =