ثبت نام برای دریافت کمک نقدی از طریق سایت

داوطلب کمک به موسسه خیریه
کمک داوطلبانه در موسسات خیریه
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸
راهکارهای متفاوت برای کمک مالی به خانواده
خرداد ۲, ۱۳۹۸
نمایش همه

کمک نقدی یکی از راههایی است که می توان کودکانی را که از تحصیل جامانده اند را دوباره به چرخه علم آموزی آورد. حق تحصیل برای کودکان از کمترین حقوق آنها است بسیاری از کودکان به دلایلی که عمده ترین آنها فقر و نا آگاهی خانواده ها است؛ از تحصیل بازمانده اند. کمک به این کودکان می تواند گامی بزرگ در آینده روشن جامعه و افرادی باشد که قرار است در این جامعه سرنوشت ساز باشند. موسسه خیریه نهادی است که با دریافت کمک نقدی از مردم بدون دریافت کمک از سوی دولت به صورت ویژه به حل امور مالی و حمایت از نیازمندان کی پردازد. حمایت و ارسال مستمری برای کودکان بازمانده از تحصیل یکی از این خدمات است.

 

آمار کودکان بازمانده از تحصیل

آمار نشان می دهد کودکان بازمانده از تحصیل بیش از دو میلیون نفر هستند و این امر تاسف بار است. با توجه به این که این کودکان در آینده کشور تاثیر گذارند برای بازگرداندن این کودکان در مسیر علم آموزی و تحصیل باید راهی اندیشید. با کمک به این کودکان با معضلاتی که در اثر این روند در آینده گریبانگیر جامعه و خانواده ها خواهد شد، مبارزه می کنیم. دلایل متعددی برای کودکان وجود دارد که دیگر به ادامه تحصیل نپرداخته و یا از تحصیل بازمانده اند؛ این آمار نگران کننده به دلیل مختلف مهاجرت و بی سوادی یا فقر رو به گسترش است. تلاش موسسات خیریه در جهت بازگردانندن این کودکان به چرخه تحصیل توسط مشاوران و اطلاع رسانی و حمایت مالی از طریق کمکهای نقدی تا حدی توانسته به کنترل این جمعیت روبه رشد کمک کند.

 

جذب کمک نقدی و مردمی

جمع آوری کمک نقدی و مردمی توسط موسسه خیریه به وسیله قرار دادن صندوق های مختلف در اماکن عمومی و برخی ادارات و توزیع قلک هایی که توزیع می شود انجام می شود، این قلک ها به صورت خانگی در اختیار شهروندان قرار می گیرد و پس از سه ماه به موسسه خیریه باز گردانده می شود. همچنین کارکنان ادارات با مشخص کردن بخشی از حقوق خود به صورت ماهانه به موسسه خیریه کمک خواهند کرد. برخی داوطلبین به صورت خودجوش به حسابهای اعلام شده از سوی موسسه خیریه در راه کمک به هموطنان نیازمند خود گام بر می دارند. انجمنی نیز از طریق موسسه در جمع آوری کمک های مردمی کمک می کند و با واریز مبالغی که از مردم دریافت می کند و پرداخت رسید هایی به خیرین این مبالغ را به حساب موسسه واریز می کنند. سامانه یو اس اس دی یکی دیگر از راههای آسانی است که مردم می توانند کمک های مردمی خود را به هموطنان خود ارائه دهند. همچنین برخی با مراجعه به موسسه می توانند شخصا مبالغی را به حساب های موسسه خیریه واریز نمایند و در راستای کمک به کودکانی که از تحصیل بازمانده اند و دیگر نیازمندان یاری رسان باشند.

 

موسسه خیریه

موسسات خیریه در راستای خدمت رسانی به کلیه نیازمندان بالاخص کودکان بازمانده از تحصیل امکان مشارکت از طریق سایت را برای افرادی که می خواهند به هموطنان دیگر خود در جای جای ایران عزیز کمک کنند؛ برپا ساخته است. این امکان به این جهت امکان پذیر شده است که افراد بتوانند کمک نقدی و مردمی خود را از هر طریقی که برایشان مقدور است به نیازمندان رسانده و همگام با این برای مشارکت در سایر امور خیر دسترسی آسان تری برای خدمت رسانی داشته باشند. موسسه خیریه ما کلیه امور مربوط به کودکان از تحصیل جا مانده را مدیریت نموده و با پیگیری کمک های مردمی می توانند از رسیدن این کمک های به نیازمندان مطلع شوید.

 

ثبت نام برای دریافت کمک نقدی

این امر با استفاده از سایت موسسه خیریه فراهم امکان پذیر شد. خیرین عزیز می توانند از این پس کمک نقدی خود را با استفاده از سامانه های مختلفی که معرفی شده به حساب های معرفی شده از سوی موسسه خیریه واریز نمایند. مستمری تعیین شده ای برای افرادی که برای دریافت کمک نقدی ثبت نام می کنند؛ در نظر گرفته می شود که بسته به توانایی موسسه خیریه و کمک نقدی مردم خواهد داشت. این امر بعد از بازرسی محل زندگی افرادی که ثبت نام کرده اند صورت می گیرد تا موسسه کمک مردمی را به نیازمند واقعی اعطا کند. به این طریق و با اجرای این سیاست کودکانی که از تحصیل بازمانده اند را به چرخه ی تحصیل برگردانده و تلاش بر این است که دانش آموز و یا کودکی به دلیل فقر و نا آگاهی از تحصیل باز نماند. موسسه خیریه ارتباط سازنده با نهاد های حقوقی برقرار نموده است، فعالیت های این موسسه با ایجاد شفافیت و اعتماد سازی باعث شده سازمانهای مختلفی داوطلبانه برای انجام مسئولیت های اجتماعی به موسسه کمک کنند. این امر بستری را فراهم ساخته است که سازمان در قالب مسئولیت اجتماعی در راستای کمک رسانی به نیازمندان گام بردارند. این فعالیت های انسان دوستانه همیشه می تواند مشکل گشا و موثر باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =