آموزش، خلاقیت، شکوفایی
آذر ۲۷, ۱۳۹۶
توانمندسازی همه جانبه
بهمن ۱۶, ۱۳۹۶
نمایش همه

بورسیه تحصیلی به مهربانی آینده کودکان را با کمک خود آنها روشن می کند.

 

بورسیه تحصیلی به عنوان مشوقی به منظور سهیم نمودن دانش آموزان در فرایند رشد خود، در به مهربانی در نظر گرفته شده است.

بورسیه  مستمری مبلغ واحد ماهیانه ای نیست که هر ماه به حساب آنها واریز شود. بورسیه تحصیلی در به مهربانی مبلغی است معادل امتیازی های دانش آموز در هر ماه این امتیازها بر مبنای مقطع تحصیلی دانش آموزان بر اساس معدل و دستاوردهای آنها تعیین می شود.

دستاوردهای دانش آموزان شامل کسب رتبه در مدرسه، منطقه، استان و کشور در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و حضور فعال آنها و مادرانشان در برنامه های آموزشی و فرهنگی موسسه است. این امتیازها دارای اعتبار بوده و بر اساس اهمیت آنها از یک تا ۶ ماه اعتبار دارند. بورسیه تحصیلی به نوعی کارآفرینی اجتماعی محسوب می شود.

دانش آموزان با مشارکت بیشتر در فرآیند رشد خود و کسب مهارت های مختلف می توانند درآمو بیشتری کسب کنند و بورسیه خود را از حداقل ۱۱۲ هزار تومان تا حدود ۵ برابر افزایش دهند. در واقع درآمدی کسب خواهند کرد که حاصل تلاش آنها در حوزه تحصیل و کسب مهارت است بنابراین نه تنها کرامت انسانی آنها حفظ می شود، بلکه تاثیر تلاش و کوشش خود را به صورت ملموس خواهند دید. فرآیند رشد آنها با توانمندی همراه خواهد شد. بنابراین ما می توانیم ادعا کنیم که به جای ماهی دادن ماهی گیری را آموخته ایم.

دانش آموزان در ابتدای راه با ما تفاهم نامه ای اخلاقی امضا می کنند که در زمان توانمندی دانش آموزی در خطر ترک تحصیل را حمایت نمایند. این امر نیز تاثیر بسیاری در حفظ کرامت آنها دارد زیرا بورسیه را تحت عنوان وام شرافتی دریافت می نمایند و احساس مثبتی به این مسئله دارند.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =