جمع آوری وسایل مدرسه برای دانش آموزان نیازمند

لیست چهارگانه برترین موسسات خیریه ایران
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸
بدترین مشکلات خانواده های نیازمند
شهریور ۱۹, ۱۳۹۸
نمایش همه
خرید لوازم التحریر برای کودکان نیازمند

جمع آوری و اهدا لوازم التحریر به کودکان در حال تحصیل

چه حسی به ماه مهر و خرید لوازم تحریر دارید؟‌ چه از مدرسه خوشتان بیاید و چه از آن بیزار باشید، وقتی وارد فروشگاه‌های لوازم تحریر می‌شوید، تنوع و رنگ‌های شاد آنها شما را به یاد خاطرات مدرسه می‌اندازند. اولین فکری که در همان ابتدا به ذهن بیشتر ما می‌رسد، این است که در زمان ما این همه لوازم تحریر رنگارنگ و متنوع وجود نداشت. بله همه چیز متنوع‌تر و البته بسیار گران‌تر شده‌ است. خرید ملزومات مدرسه یکی از راه‌های انگیزش دانش آموزان برای تحصیل است؛‌ همانطور که بیشتر ما در کودکی از خرید وسایل نو ذوق زده می‌شدیم. هیچ کودکی نیست که از داشتن یک کیف جدید برای مدرسه خوشحال نشود. اما همانطور که گفتیم هزینه‌های خرید این لوازم سال به سال بیشتر می‌شوند و عملا کودکان بیشتری بدون کیف و لوازم تحریر نو و یا حتی کافی راهی مدرسه می‌شوند. شاید حتی برخی از آنها بخاطر مسائل مالی از تحصیل بازبمانند. هزینه های لازم برای ثبت نام و تحصیل دانش آموزان در ایران به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند، اما تمرکز ما در این نوشتار فقط متوجه لوازم تحریر است.

 

نتیجه کمک به تهیه لوازم مدرسه نیازمندان

ما چطور می‌توانیم کودکان بیشتری را راهی مدارس کنیم؟ چطور می‌توانیم آنها را برای درس خواندن تشویق کنیم؟ و اصولا تحصیل کودکان دیگر چه ارتباطی به ما دارد؟ یک راه ساده مشارکت در طرح کمپین لوازم تحریر موسسه دارالاکرام است. بیایید هر کدام از ما، تخمین بزنیم که هزینه‌ی خرید لوازم تحریر در پایتخت برای یک کودک دبستانی حداقل چند تومان است. سری به لوازم تحریر فروشی‌های شهر بزنید و قیمت برندهای لوازم تحریر مختلف را بررسی کنید. خودتان را جای کودکی تصور کنید که بعد از دریافت لوازم تحریر نو سر از پا نمی‌شناسد و می‌خواهد تمام روزش را با آنها سر و کله بزند. برای برخی کودکان حتی خرید یک مداد نو هم می‌تواند انگیزه بخش باشد.

دانش آموزان نیازمند و فقیر

حالا زمان آن است که از خودتان بپرسید که چرا (من) باید این کار را انجام بدهم وبرای مثال  کودکی در شهری دور افتاده در جنوب ایران را خوشحال کنم؟‌ اولین هدف حس خوبی است که پس از کمک کردن نصیبتان می‌شود، اما تمام ماجرا این نیست. هر چه سطح سواد و آگاهی در جامعه بالاتر رود، شاخص‌هایی مانند آرامش، سرمایه اجتماعی، اعتماد، امنیت، رفاه و … نیز در سطح جامعه بالاتر می‌روند. پس منفعت این کار در نهایت متوجه تمام اعضای جامعه خواهد بود.

اگر می‌خواهید درباره‌ی کودکان بازمانده از تحصیل اطلاعات بیشتری داشته باشید و یا یکی از آنها را مورد حمایت قرار دهید سری به بخش اصلی سایت به‌مهربانی بزنید. لیست کودکان بازمانده از تحصیل بهمراه اطلاعات آنها . با حمایت از کمپین لوازم تحریر، شما هم نقشی در علاقه‌مند کردن یک کودک به درس و ادامه تحصیل او داشته باشید. به یاد داشته باشید که کمک شما می‌تواند دربرآیند حرکت‌های خیر خواهانه‌ای همچون این حرکت تاثیر بسیاری بگذارد. زمان بازگشت به مدرسه است، اما امسال با انگیزه‌تر و باانرژی‌تر. در کمپین خرید لوازم تحریر شرکت کنید و بخشی از این انرژی باشید.

 

 

نیاز به تحصیل دانش آموزان و ارتقا فرهنگ جامعه

تحصیل و سواد آموزی یکی از مهم ترین و باارزش ترین رویدادهای فرهنگی می باشد که تمام دولت ها و کشورهای جهان جامعه خود را برای سوادآموزی و ادامه تحصیل دعوت و تشویق می کنند. چرا که به خوبی می دانند ریشه تمامی فلاکت ها و نیازمندی ها نداشتن علم کافی و ناآگاهی می باشد این موضوع در کشور ما نیز پیاده گشته است به گونه ای که امروزه شما می توانید حتی در دور افتاده ترین مناطق و روستاهای کشورمان نیز شاهد احداث و تاسیس مدارس باشید؛ اما آیا فقط با تاسیس مدارس می توان آموزش و تحصیل مورد نیاز را برای دانش آموزان ارائه داد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت بسیاری از خانواده های نیازمند وجود دارند که توان و قدرت مالی کافی برای تحصیل فرزندان خود ندارند و به همین دلیل تعداد کودکانی که از مدرسه و علم محروم اند کم نیست. انجمن به مهربانی ما سعی بر آن دارد تا بتواند با شناسایی این مناطق دورافتاده و خانواده های نیازمند کمک های لازم را در جهت ادامه تحصیل برای کودکان به وجود آورند چرا که می دانند هر یک از این کودکان سرمایه ملی این کشور و آینده سازن ایران هستند. به همین دلیل به دنبال تهیه و تدارک لوازم مورد نیاز برای مدرسه هستیم تا بتوانیم سهم کوچک خود را در قبال این مسئولیت اجرا کنیم.

لوازم التحریر مدرسه

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره شد برخی از خانواده های محروم و نیازمند به دلیل بالا بودن قیمت لوازم مورد نیاز برای مدرسه و پایین بودن وضع مالی خود قادر به برآورد هزینه های تحصیل کودک خود نیستند به خصوص وقتی که این خانواده ها از تعداد فرزند بیشتری برخوردار باشند در این صورت ادامه تحصیل کودکان این خانوارها بسیار مشکل و سخت خواهد بود. موسسه ما با توجه به نزدیک شدن سال نو نیز تصمیم دارد بهترین عیدی را برای کودکان نیازمند و محروم از تحصیل ارائه دهد.

از این رو به دنبال جمع آوری کمک هایی از قبیل لوازم مورد نیاز برای مدرسه هستیم. شما عزیزان نیز می توانید  سری به کتابفروشی های شهر خود بزنید و به خوبی پی به بالا بودن قیمت لوازم مورد نیاز برای مدرسه ببرید و به اندازه سهم و توان خود با ما همراه بوده تا بتوانیم سرمایه های آینده کشورمان را برای تحصیل حمایت کنیم.

کمک های مالی جهت خرید لوازم مورد نیاز برای مدرسه

اگر شما نیز به دنبال کمک به به دانش آموزان و دانشجویان نیازمند کشور خود هستید می توانید با موسسه ما همراهی کرده و اقدام به خرید لوازم مورد نیاز برای مدرسه داشته باشید. هم چنین شما می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره حساب ارائه شده در وب سایت ما واریز کرده تا همکاران ما بتوانند اقلام مورد نیاز را خریداری و تهیه کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با همکاران در موسسه به مهربانی تماس حاصل کرده و جزئیات بیشتری را در این خصوص به دست آورده و طبق آن کمک های مالی خود را انجام دهید. به یاد داشته باشید که هیچ عملی به اندازه مهربانی و مهربانی کردن زیبا و لذت بخش نمی باشد و این مهم نیست شما تا چه مبلغی می توانید به این کودکان نوشکفته کمک کنید بلکه مهم این است که شما به این معضل اجتماعی پی برده و درصدد کمک به این عزیزان برآمده اید.

لازم به ذکر است شما میتوانید به صورت حضوری تیم جوان به مهربانی را یاری کنید و سهمی نیز در تهیه تا ارسال و تحویل این اقلام به دانش آموزان داشته باشید.

تهیه لوازم تحریر برای دانش آموزان فقیر

کمپین جمع آوری لوازم مدرسه

کمپین جمع آوری لوازم مورد نیاز برای مدرسه از قبیل لوازم ابتدایی و لوازم دبیرستان  موسسه به مهربانی در حال فعالیت بوده و در سال جدید تحصیلی ۱۳۹۸ نیز به این فعالیت انسان دوستانه ادامه می دهد دوستان عزیز که علاقه مند به شرکت در این کمپین هستند می توانند همین حالا با همکاران ما در تماس بوده و کمک های خود را اعلام کنند .

هم چنین دوستان می توانند نشانی و اسامی مناطق محروم و دانش آموزان نیازمند در منطقه خود را نیز به همکاران ما اعلام کرده تا جهت حمایت از این مناطق محروم نیز رسیدگی های لازم صورت بگیرد. معرفی دانش آموزان نیازمند

از اقلامی که قصد خرید لوازم مورد نیاز برای مدرسه داریم می توان به مداد رنگی، دفتر، کیف، هایلایتر، وایت برد، کوله پشتی و غیره اشاره نمود.

تهیه وسایل مدرسه برای دانش آموزان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 17 =